Červenec 2013

1. Nesmyslný článek - Sraz fanklubu a inspirace

26. července 2013 v 15:30 | Suzzy |  Nesmyslné články
Přeju krásné a mimochodem šíleně horké páteční odpoledne.

Jak jinak bych měla začít než zmínit tohle šílené počasí. Vím, když byla ta ukrutně dlouhá zima, stěžovala jsem si, že nesvítí sluníčko a náladu mi to kazilo jedna báseň. Ted, když se zas "nádherně" vyjasnilo, nejraději bych seděla zavřená doma s ledovým kafem a nějakým tím filmem.

V dnešním článku jsem chtěla zmínit především sraz fanklubu UDG, který se koná dnes na Proboštských jezerech, u Staré Boleslavi. Ani nevíte, jak moc mě mrzí, že tam nejedu. Nejsem fanynka UDG nijak extra dlouho, je to pouhých pár měsíců, ale za tu dobu jsem si je stihla tak moc zamilovat, že mě neuvěřitelně ničí, když vím, že bude takováhle velká akce a já se na ní nedostanu.

Co jsem si tak přečetla na oficiálních stránkách, bude odpolední koupačka, pak libovolné focení s kapelou, dárek od UDG, pouze pro ty, kteří jsou ve fanklubu, což já jsem, pak koncert a nakonec posezení s kapelou. Může být snad něco lepšího?

Pravda, viděla jsem UDG minulý týden, ale čím víc si naposlouchávám jejich písně, tím víc je chci vidět znovu a znovu.
Předevčírem jsem prolejzala youtube a narazila na půlhodinový dokument o UDG. Na samém začátku videa hrála písnička Předměstí, kterou jsem do té doby neznala. A dnes? Dnes se zařadila na vrchol mých oblíbených písniček. Je v ní něco co mě neuvěřitelně nutí dávat najevo emoce. Především ty smutné.
Když jsem včera večer jen tak ležela a poslouchala onu zmíněnou píseň, začala jsem přemýšlet nad jejím autorem, Jugim.
Jasně, každý, kdo skládá texty, musí v sobě mít to Něco, co dodává řádkům ten správný směr, to správné kouzlo. A když si poslechnete tuhle píseň, uvědomíte si, že její autor má naprostý dar od Boha. Pokud Vás píseň chytne jakýmkoliv způsobem za srdce, ať už se při ní usmíváte a vzpomínáte na příjemné chvíle nebo naopak pláčete a vzpomínáte na Někoho, je to ta pravá.

Jugi mě svým stylem psaní neuvěřitelně zaujal a tak jsem si zadala jeho jméno do vyhledavače. Dřív jsem toho o něm moc nevěděla, snad jen, že je dost ulítlý, jak na koncertech tak i mimo ně a rád nosí slušivé sukýnky s kravatou.
Najednou se mi ale zobrazilo hned několik článků s názvem "JUGI z UDG BLOGUJE"
Absolutně jsem netušila, že Jugi dříve psal blog se svými povídkami a o to víc mě mrzí, že už s tím skončil a nemůžu čekat na další.
Neuvěřitelně se mi líbila hned jeho první povídka nazvaná "NÁHODA, kde ke konci ve zkratce popsal setkání s dvojčaty Petrem a Pavlem a založení skupiny UDG.
Jugi " Za pět minut z nás byli nejlepší kámoši, za deset jsme založili UDG a za dva roky jsem se naučil je rozeznat od sebe. Náhoda"

A proč vlastně píšu tenhle článek? Upřímně, vlastně ani nevím. Není to nic, co by mělo hlavu a patu, ale, na tom vlastně ani tolik nesejde. Když mi to pomůže nějak ventilovat myšlenky, není nic lepšího než se do toho pustit.

A sotva jsem si přečetla pár starých článků od Jugiho, inspirace na kterou jsem dřív čekala týdny, měsíce, se najednou dostavila během pár minut. Zase mám chuť psát a třeba se časem dočkám nějakého pěkného příběhu.


Vidíte? Tak málo stačí ke štěstí a spokojenosti. Tolik jsem svou inspiraci hledala za hranicemi republiky, že jsem naprosto přestala vnímat lidi, kteří jsou vlastně tak blízko mě a dodávají mi tu správnou chuť.

Plutofest 2013 s UDG!

21. července 2013 v 17:05 | Suzzy |  ♥ Fotografie
Neuvěřitelné.

Někdo během víkendu seděl doma, někdo se válel někde u vody a někod se trápil v práci.
Já, mezi tím vším jsem zažívala ten nejúžasnější víkend z celých prázdnin!

Píše se den 20.7.2013
pardon, chtěla jsem začít zajímavě :D zkrátka.... V pátek jsem dorazila za kamarádkou Aničkou do Slaného, odkud jsme následující den vyrazily do Peruce u Loun, kde se konal 9. ročník Plutofestu, kde měla vystoupit i kapela UDG.

Byla to spíš taková vesnická slavnost, ale zase proč ne. Alespon jsme se nemusely nikam cpát a vybojovávat si místa násilím.

Zážitků a dojmů mám ze soboty mnoho.
Odchytly jsme si Pavla, basáka, který nás později zavedl za klukama k dodávce, kde jsme se vyfotily s každým členem zvlášt a nakonec i s celou kapelou. Nechaly jsme si podepsat trička Los UDGos, které jsme si nechaly vyrobit speciálně kvůli nim :))

Po prohození pár slovíček jsem je s Aničkou opustili, aby se mohli připravit na zvukovku. Hned jsem oběhly ten plot a pelášily k zábranám, aby se přeci jen nestalo, že nám někdo zabere místo v první řadě uprostřed.

Koncert začal výborně písní V atmoséfrách z jejich posledního alba a pokračovala písněmi typu: Kdy zas blíž, Nad Letnou, Vzdálení, Kurtizána, mix Zpěvů deště a Ruské rakety, Chimér a Kissy, Sám spát, Ztraceni v inspiracích, Pádové otázky u kterých mimochodem ke mě Petr přišel a kousek refrénu jsem si s ním zazpívala :)) a samozřejmě nemohl chybět jedinečný Hvězdář :))

Vážně jsem si to krákorání do mikrofonu užila, jak na mě všichni koukali a navíc to, že Petr stál hezky u mě :D

O chvíli později jsem skončila celá politá vodou od Volta, který v mé nestřežené chvíli seskočil z podia, doběhnul přímo přede mě a Aničku a krásně mě zlil, že to můj foták ustál jen tak tak :D

Kdybych měla hodnotit koncert ze strany kluků, věřím, že byli nadšení. Ne jen z toho důvodu, že Peruc je rodná vesnička dvojčat Petra s Pavla, ale myslím, že kluci byli dost nadšení i z nás dvou fanynek, které přijely do Peruce jen kvůli nim a navíc od samého začátku dávaly najevo, že jsou fanynky, jak se sluší a patří! :))